BŁYSK! // BŁYSKOTLIWIE Warszawa 25-26 lipca 2016

 

blysk1a blysk2a

BŁYSKOTLIWIE.PL

Ostatnie dwudniowe warsztaty, łączące nasz styl fotografowania i obróbki miały miejsce prawie 4 lata temu. Dla nas były to 4 lata pełne rozwoju, szlifowania swojego stylu, prowadzenia warsztatów z obróbki, zgłębiania mechanizmów rządzących oczami odbiorców naszych zdjęć. Nadal pozostajemy wielbicielami czystych barw i tonów, co w dzisiejszym świecie instafiltrów brzmi trochę jak kiepski żart, ale uwierzcie, że z czasem kolor smakuje jeszcze lepiej. Chcemy klarowności, chcemy barwy, która zachwyca, tonów, które kierują wzrok tam, gdzie powinien on paść, soczystości bez kiczu. Chcemy wrócić do formuły warsztatów kompletnych, które obejmują zarówno marketing ślubny, tworzenie oferty, sprzęt, poprzez pracę z Parą Młodą, kadrowanie, kreację, aż po obróbkę, znajomość programów i technik, szukanie unikalnego stylu, osiągnięcia idealnych tonów i kolorów, a także pasteli i wygaszeń.

Modułowość. Warsztaty z założenia są dwudniowe i jako takie stanowią całość. Zorganizowaliśmy je jednak w ten sposób, aby uczestnik sam zdecydował, co dla niego jest najważniejsze. Fotografowanie czy obróbka (z całą świadomością niemożności wyboru!). Dlatego też rezerwując miejsca, można zapisać się na całość lub też poszczególne dni warsztatowe. Wybierając 2 dni otrzymujesz zniżkę.

Dzień pierwszy.
Oparty jest na pracy z aparatem. Rozpoczynamy od rozmowy o ślubach, o pracy z Parami, tworzenie oferty, by zaraz przejść do sprzętu, którym fotografujemy. Szukamy odpowiedniego setupu sprzętowego tak, aby być kreatywnym, podołać wyzwaniom fotograficznym, a jednocześnie nie przeinwestować. Body, obiektywy, lampy, sposoby wyzwoleń błysków, modyfikatory, statywy, paski, kabury, torby – to wszystko co sprawdza się w naszej pracy dzień po dniu.
Następnie razem z Wami przeprowadzamy sesję fotograficzną opartą na świetle zastanym i błysku. Szukamy lokacji i kadrów, które faworyzują dane rozwiązania, uczymy jak znajdować warunki w miejscach widzianych po raz pierwszy. Błyskotliwie fotografujemy z użyciem lamp reporterskich, które każdy fotograf ma w swoim plecaku. Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze, a plecy nie uginają się pod dodatkowym ciężarem. Pomagamy znaleźć się w sytuacji braku pięknych miejsc, gdy musicie zagrać mając do dyspozycji Parę, ścianę i… światło.

Dzień drugi.
Raz osiągnięta czysta barwa nie daje się zapomnieć. Poznacie drogę, od której nie ma odwrotu :) Z doświadczenia wiemy, że po naszych warsztatach nie chcecie już brudnych zdjęć, zmęczenie, pot i łzy gwarantowane. Nagroda to kontrola nad oczami widza. Poznajecie mechanizmy, które tworzą się w głowie odbiorcy, to jak postrzegamy jasności i cienie, kolory, jak tworzy się klarowność, jak otrzymujemy kolory skóry, jej jasność i powab. Obrabiamy, tłumaczymy, porównujemy. Uczymy.
Ogłaszamy edycję warsztatów z BŁYSKANIA, robienia zdjęć i pocenia się nad Photoshopem. Zapraszamy Was do przesiąknięcia naszą codzienną pasją. Chętnych serdecznie zapraszamy. Ilość miejsc jest ograniczona.  Warszawa 25 i 26 lipca.

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Menu